Banka Hesap Bilgilerimiz / Bize Destek Olmak İçin" Çetin bir yolculuk bizimkisi, siz olmadan yapamayız. Gelin, bize destek olun. "

Başka Bir Okul Mümkün Derneği, kısa adıyla BBOM, çocuk haklarını hayata geçiren, çocukların kendilerini gerçekleştirmelerini sağlayan, katılımcı demokrasiyle yönetilen, ekolojik dengeye saygılı, yüksek oranda burs olanakları yaratan, ticari kar amacı gütmeksizin kurulan ve işletilen okullar kurmayı hedefleyen bir sivil toplum örgütüdür. BBOM’un çabası insanın, çocuğun doğasına aykırı olmayan, çocuğa rağmen değil, çocukla birlikte gelişecek bir eğitim modeli yaratmak ve yaygınlaştırmaktır.

2013-2014 eğitim öğretim yılında ilk iki okulunu açacak olan BBOM, çalışmalarını derinleştirerek sürdürüyor. Odaklanılan konulardan biri öğretmen eğitimi: Dernek; alternatif eğitim modellerine vakıf, önüne çocukların sınav sonuçlarını değil, onlarla birlikte keyifle öğrenmeyi, hayal etmeyi, eşitliği ve dayanışmayı deneyimlemeyi hedef olarak koyan bireylerle birlikte çalışmayı amaçlıyor. Bu doğrultuda gerçekleşecek yoğun eğitim programının, sadece BBOM’a özel bir atölye olarak kalmamasını, benzer hedeflerle yola çıkacak tüm eğitim girişimleri için esinlenilesi bir değer olarak kalıcılaşmasını amaçlıyor.

Üç yıldır gönüllü emekle çalışmalarını sürdüren BBOM Derneği, bugün gelmiş olduğu noktada daha fazla desteğe gereksinim duyuyor. Öğretmen eğitiminden program geliştirmeye, okullarının eğitim altyapısının oluşturulmasına, beslenme programından demokratik yönetim kurgusuna, okul gündelik hayatının örgütlenmesine, BBOM modelinin daha çok çocuk, aile ve eğitimciye tanıtılmasından oluşan yeni birlikteliklerle modelin sürekli geliştirilmesine kadar okul yaşamının her alanının BBOM ilkeleri çerçevesinde örülmesi faaliyetlerini yürütürken Derneğimizin sizlerin yardımına ihtiyacı var.

Hayallerimizi gerçekleştirebilmemiz için aramıza katılmanıza ve maddi bağışlarınıza ihtiyacımız var. Çetin bir yolculuk bizimkisi, siz olmadan yapamayız. Gelin, bize destek olun…
Destekleriniz için hepinize teşekkürler…

Hesap Sahibi: Başka Bir Okul Mümkün Derneği
Banka Adı: Türkiye İş Bankası
Şube Kodu-Hesap No: 1008- 2916931
IBAN No: TR02 0006 4000 0011 0082 9169 31 


* Açıklama Bölümüne "Bağış" yazmanızı ve makbuzunuzu ulaştırabilmemiz için posta adresinizi bize ulaştırmanızı rica ederiz.

Bu videonun hazırlanmasında emeği geçen tüm BBOM Derneği gönüllülerine, kurgu ve canlandırma için Handan Saatçioğlu Gürses’e, seslendirme için Erdi Kement’e teşekkür ederiz.


No comments: